Yeni bir sektöre girecekseniz  yada yeni bir Internet sitesi açmak istiyorsanız ve bu konuda başarılı olmak istiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekecek. İlk tavsiyemiz tamamen organik olmanızdır. Organik olmaktan kastımız, içerik, tasarım gibi konular.

Sırasıyla dikkat etmemiz gerekenler;

Önce mümkünse yani firma ismi alma zorunluluğunuz yoksa hizmet verdiğiniz sektörle ilgili hizmetlerinizi yada hedef anahtar kelimenizi içeren bir domain uzantısı edinin bu sıralamanız için oldukça etkili ve basit bir yöntemdir.Bu konuda da danışmanlık alabilirsiniz. Yada Google aramalarında sektörle ilgili arama yapıp önerilen kelime gruplarıyla ilgili domain olabilir, bu konuda adwords keywords tool ile de devam edebilirsiniz.

adwords önermeleri

Ardından web tasarımı adına bir bilgi birikiminiz yoksa bu konuda, profesyonel bir destek almanızdır bu sizin için ilk başta işlerinizi oldukça rahatlatacaktır. Eğer yoksa hazır sitelerle başlayabilirsiniz fakat hiç bilginiz yoksa mutlaka kurumsal firmalarla çalışan, Kurumsal SEO firmalarını tercih edin.

Tabi ki her sektörde olduğu gibi rakip analizi çok önemli sektörle ilgili otorite siteleri anahtar kelimeleriniz ile ilgili sıralama alan siteleri iyi analiz edin onlardan farklı şeyler yapın.

SEO kriterleriyle ilgili firma isminizin marka tescilini yaparsanız .tr uzantılı site almanız yine Google’ın dikkat ettiği önemsediği kriterlerden bir tanesi. Ve bununla beraberde domain yaşınız ne kadar eski iseniz o kadar iyi bu anlamda eski domainleri satın alabilirsiniz.

Google Araçlarını Kullanın

Mobil uyumluluk konusu en hassas konulardan biridir dünyada ki aramaların %60 artık mobil üzerinden yapılıyor. Sitenizin mutlaka mobil uyumlu olması gerekir.

Mobil uyumluluk dahil bir çok merak ettiğiniz konuyla ilgili Google Seach Console (web master tools ) ile çözüm bulabilirsiniz.

Google Analytics ile sitenizin kontrolü sizde olsun günde gelen ziyaretçileri ve bu ziyaretçilerin hangi kelimeden nerelerden geldiği konusu gibi bir çok stratejik bilgiyi size ücretsiz olarak sunar ve raporlar.

Site içinde girilen içeriklerde anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edin ne çok fazla olsun nede çok az olsun bu anahtar kelimeler yazınızın uzunluğu ile doğru orantılı şekil Google botları tarafından yapılan taramalarda % şeklinde değerlendirilir. Ve başlık başlık gitmeye dikkat edin özgün ve anlaşılır olması önemli en başta da söylediğimiz gibi.

Google Mybusiness bu hizmetten bütün işletmelerin faydalanması çok önemli artık Google yerel bazdaki aramalarınızda size en yakın işletmeye yönlendirmeyi ilke edinmiş durumda bu gayet basit ve etkili bir yöntem.

İlk başlangıçta bu yöntemler özellikle sizi yerel bazda sıralama almanızda büyük fayda sağlayacaktır. Diğer soru ve önerileriniz için bizimle iletişime geçiniz.