fbpx

Dünyanın en büyük reklam platformunda yerinizi aldınız mı ?

Dünyanın en büyük ve en çok dilde yayın yapan reklam ağ konumunda bulunan Google Adwords reklam platformu ile dijital dünyada reklam vermek oldukça basit. Firmamız daha önce Adwords reklamcılığını hiç denememiş veya denemiş ancak yeterli kazancı sağlayamamış işletmeler için Adwords Danışmanlığı konseptini oluşturarak reklamlardan maksimum verim ve kazanç elde etmenizi sağlıyor. Adwords danışmanlığı kapsamında firmanızın yüksek aranma hacimli kelimelerini tespit ediyor, potansiyel müşterilerinizin davranışlarını inceliyor ve size en uygun reklam tiplerini kullanarak reklamlarınızda en ucuz maliyetle maksimum verim elde etmenizi sağlıyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda maksimum verimliliğe ulaşma hedefinizi de gerçekleştiriyoruz.

Google Adwords Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google’ın en popüler hizmetlerinden biri olan AdWords, küresel bir reklam ağı platformudur. Bu platform ile hedeflediğiniz anahtar kelime gruplarıyla, hazırladığınız video ve görsel içerikler ile ve alışveriş sayfasıyla doğrudan ürün tanıtımıyla reklamlarınızı hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. LookPRO Bilişim olarak, sektörünüzle alakalı anahtar kelimelerin araştırmasını yapıyor, hedef kitlenize en geniş şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Adwords danışmanlık çözümlerimizin içinde reklam yayınlama, tasarım ve süreçlere ait tüm profesyonel çalışmalar yer almaktadır.

Adwords Reklam Biçimleri Nelerdir ?

metin reklam

Metin reklamlar önceden belirlenen anahtar kelime sorgularının müşteri adayları tarafından çalıştırılmasıyla gösterilir. Sistem otomatik olarak kalite puanı ve tık başı maliyetlere göre belirlediği sıralama ile reklamları kullanıcılarına gösterir. Ayrıca metin reklamlara çeşitli uzantılar eklenerek kullanıcı deneyimi geliştirilebilmektedir. Bu uzantılar : Adres, telefon, konum, açıklama metni, snippet, mesaj, fiyat ve uygulama uzantısı. Kullanılan bu uzantılar ile müşterilerin işletmelere ait ürün ve hizmetlere doğrudan hızlı bir şekilde ulaşması hedeflenmektedir. Bu sayede ürün ve hizmetlerinize ilgi gösteren müşterilerin satışa dönüşümü önemli bir ölçüde hızlanır. Örnek bir standart metin reklamı, başlık, url  ve açıklama metninden oluşur.

Standart bir metin reklamı

görüntülü reklam ağı kampanyası

Çeşitli görsellerden oluşan bu tip kampanyalar ile özellikle banner vs. tarzı sayfa içi yerleşimlerle müşteri çekilmesi hedeflenmektedir. Oldukça eski bir yöntem olan görüntülü reklamcılık ile kullanıcılara etkili ve çarpıcı görseller sunarak ürün ve hizmet tanıtımları yapılmaktadır. Genellikle geniş ve spesifik bir kitleye hitap eden web siteleri bu tip reklamcılık çözümlerini kullanmaktadır.

google alışveriş

Belirli kategorilerde çeşitli ürün satışları için işletmeler tarafından günümüzde sıklıkla tercih edilen Google Alışveriş kampanyaları ile farklı e-ticaret sitelerinden benzer ürünler bir araya gelerek son kullanıcıya gösterilmektedir. Spesifik ürün satışı yapan firmaların aynı ürünlerde rekabet ettikleri bu platform ile benzer ürünlerin farklı mağaza ve markalarda fiyat değişimlerini takip edebilir, kendinize özel filtreleme yaparak çeşitli mağazalardan ürünleri görebilirsiniz. E-Ticaret işletmeniz var ise, her gün artan rekabet koşullarına ayak uydurmak amacıyla Alışveriş reklam kampanyaları için tüm süreçlerinizi baştan sona yürütüyoruz. “Erkek ayakkabı” sorgusu için örnek Alışveriş kampanyası görünümü:

Google Alışveriş

video reklamcılığı

Son dönemde Youtube gibi video platformlarının popüler hale gelmesiyle beraber video reklamlara olan ilgi de günden güne artıyor. İşletmeler genelde video önü ve video içi reklamları tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra doğrudan video reklamlar da çeşitli internet sitelerinde yer alıyor. Siz de işletmeniz için video reklamcılığı ile potansiyel müşteri kitlenizi hedefleyebilir, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin video tanıtımlarını yapabilirsiniz.

uygulama reklamcılığı

Bir mobil uygulamanız var ve bunu hedef kitlenize duyurmak mı istiyorsunuz ? O halde uygulama reklamcılığı tam size göre. Ürettiğiniz uygulamaların benzer içerikleri arayan ve ilgi gösteren potansiyel kullanıcılara ulaştırılması için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

google adwords maliyetleri nasıl belirlenir?

Adwords için metin reklamlarından yola çıkarsak maliyet reklam tıklama yapıldıkça yükselmektedir. Buna göre her ziyaretçinin müşteriye dönüşmesini baz alarak hesaplanan dönüşüm oranınızı yükselttikçe ve doğru maliyet yapısını oluşturduğunuzda maliyetler düşerken, kâr oranınız olumlu yönde etkilenecektir. Reklam maliyetlerinizi hesaplarken sattığınız ürünlere ait maliyetler ve satış fiyatınızı göz önünde bulunduruyoruz. Doğru dönüşüm oranı ve tık başı maliyetler ile dijital dünyada en üstte yer almak LookPRO dijital ile artık çok kolay.

reklamların verimliliği için ne gibi çalışmalar yapılıyor?

Hem bilgisayar hem de mobil cihazlar için ayrı ayrı oluşturduğumuz reklam kanalları ile farklı cihazlarda reklamlarınıza ait verimliliği ölçüyoruz. Verimsiz görünen kanalların verimliliğini arttırmak için özel teknikler uygularken, hali hazırda verimli çalışan kanalların verimini arttırmak için testler yapıyoruz. Ayrıca, var olan bir kampanyanıza ait dönüşüm oranınızı düşüren teknik aksaklık ve problemleri çözüme kavuşturuyoruz. Geliştirdiğimiz performansa dayalı optimize konseptiyle, hem yüksek bir kullanıcı deneyimi sağlıyor, hem de pazarlama faaliyetlerinizden daha yüksek dönüşümler elde etmenizi sağlıyoruz.

performansa dayalı optimize sistemi nedir?

LookPRO Bilişim uzmanları tarafından geliştirilen AdWords Performansa Dayalı Optimize Sistemi ile farklı anahtar kelimelerinize ait maliyet, kalite puanı ve verimlilik analizlerinizi yapıyoruz. Burada yaptığımız incelemeler sonucu elde ettiğimiz data ile reklam gruplarınız ve anahtar kelimeleriniz üzerinde yeniden aksiyon alıyor, gereken durumlarda reklam içeriklerinizi optimize ediyoruz. Aşağıdaki formu doldurarak işletmenize özel bir AdWords optimize teklifi alabilir, düşük performans gösterdiğini düşündüğünüz kampanya ve reklam grupları hakkında optimizasyon ve geliştirme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.


neden LookPRO?

Doğruları Garanti Ediyoruz

Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

Paketleri Unutun

Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

Global Düşünüyoruz

Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

bizi arayın

Bizim için ne dediler?

Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

İbrahim ÇİFTÇİ
Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

Uğur YILMAZ
Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

Kadir GENCER
Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri
0850 840 5057 hemen ara!