Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı, günümüzde milyarlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya platformlarında işletmeler için üretilen reklam, tasarım ve kurumsal kimlik çalışmalarının tamamına verilen isimdir. İşletmeler sosyal medya aracılığıyla kendi ürün ve hizmetlerine ilgi gösterebilecek potansiyel müşteri adaylarına ulaşmaya çalışırlar. Bunun için çeşitli sosyal medya çalışmaları yapmaktadırlar.

Sosyal Medya Nedir?

Günümüzde neredeyse herkesin elinde birer akıllı telefon mevcut. Şüphesiz ki akıllı telefonların en çok kullanılan ve en verimli özelliği sosyal medya platformlarını yer ve zaman kısıtlaması olmadan kullanıcıya sunabilmesi. Milyarlarca insana 10 yıldan kısa bir sürede ulaşabilen sosyal medya mecraları Türkiye’de de oldukça popüler. Hatta Türkiye sosyal medya kullanımında dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizde internet kullanıcılarının yaklaşık %80 i aynı zamanda birer sosyal medya kullanıcısı. Sadece bu veriye bakarak bile sosyal medyanın önemini anlayabiliriz. İşte istatistiklerle Türkiye’de sosyal medya:

Türkiye'de Sosyal Medya Kullanımı

We are Social 2018 ilk çeyrek verilerine göre 81 milyon nüfuslu Türkiye’de yaklaşık 54 milyon internet kullanıcısı ve 51 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. Nüfusun geneline baktığımızda bu oran %63 olarak karşımıza çıkıyor ki özellikle dünyayla kıyasladığımızda oldukça ciddi bir rakam olduğunu görüyoruz. Buradan hareketle Türkiye’nin işletmeler için sosyal medya çalışmaları kapsamında oldukça önemli bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun asıl nedeni sosyal medya kanallarını kullanarak çok büyük kitlelerine ulaşabilmenin mümkün olması. Ayrıca Türkiye’de dijital yatırımlar yılda yaklaşık %12 oranında büyüyor ve bu dünya ortalamasının (%10) da üzerinde.

Yıllık Bazda Türkiye’de Dijital ve Sosyal Medya

Türkiye’de yıllık olarak yaklaşık 6 milyon kişi internet dünyasıyla tanışıyor. 2017 Ocak verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 49 milyon internet kullanıcısı varken bu veri 2018’in ilk çeyreğiyle 54 milyon kişiye ulaşmış durumda. Yine sosyal medya kullanıcısına baktığımızda, Türkiye 2017 başında 47 milyon sosyal medya kullanıcısına sahipken, 2018 ilk çeyreği itibariyle bu rakam 51 milyon kişiye ulaşmış durumda. Bu veriyle sosyal medya çalışmalarının, dijital pazarlama çözümleri için ne kadar önemli olduğunu kolaylıkla görebiliyoruz.

İnternet’te Ne Kadar Zaman Harcıyoruz ?

We are Social tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye, dijital ortamda en fazla zaman geçiren ülkelerden biri. Bu rapora göre günlük internet kullanım süresi 7 saatin üzerinde iken, sosyal medya kullanım süresi ortalama 3 saat. Ayrıca, günlük TV ve video izleme süresi 2 saat 45 dakika iken, radyo veya müzik kanalları aracılığıyla müzik dinleme süresi 1 saat 22 dakika. Bu verilerin ışığında Türkiye’de sosyal medya danışmanlığı konseptinin ne kadar ilerlediğini görmek hiç de zor değil. Eğer işletmenizin sosyal medya platformlarında hedef kitlenizin önünde daha görünür olmasını istiyorsanız, aşağıdaki formdan bizimle iletişime geçebilir, işletmenize özel çözüm ve yol haritamızı görebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Kapsamında Hangi Çözümleri Sağlıyoruz?

İşletmenize ait ürün ve hizmetlerle uyumlu olarak Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarınızın tasarımlarınıreklam hedeflemelerini, günlük düzenli içeriklerini ve raporlama hizmetlerini sağlıyoruz. Sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimizde en az 3 ay, en fazla 2 yıllık olarak sözleşme imzalıyoruz. Bu sürelerde size özel olarak oluşturduğumuz yol haritası kapsamında çalışmalarımızı yapıyoruz. Aynı zamanda kurumsal imajınıza çok büyük bir katkı yapacak bu işlemlere 29 Ekim, 19 Mayıs, 23 Nisan gibi milli bayramların yanı sıra Ramazan ve Kurban bayramı gibi dini bayramların ve diğer özel günler ve haftaların kutlama tasarım ve mesajları da dahildir.

bizi arayın

neden LookPRO?

Doğruları Garanti Ediyoruz

Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

Paketleri Unutun

Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

Global Düşünüyoruz

Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar