Temmuz 2018 Google Hız Güncellemesi Neler Getiriyor ?

Tıpkı insanların dijital ortamda sorduğu sorulara en hızlı şekilde yanıt alma isteği gibi, Google da bugün web sitelerinden daha hızlı yüklenen ve iyi optimize edilmiş sayfalar talep ediyor. Bununla ilgili olarak Page Insight sayfasında geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayınlandı ve bir güncelleme yapılacağından bahsedildi. Bu güncellemeye de “Temmuz 2018 Google Hız Güncellemesi” adı verildi. Hepimizin bildiği gibi bugüne kadar web sayfalarının yüklenme hızları masaüstü sıralamalar için önemli bir kriterdi. Fakat Temmuz 2018 itibariyle sayfaların yüklenme hızları mobil sıralamalar için de bir kriter haline geliyor.

Google’ın “Hız Güncellemesi” olarak adlandırdığı bu güncelleme ilk aşamada gerçekten yüklenme problemi olan ve oldukça yavaş yüklenmeye sahip sayfaları olumsuz etkileyecek. Ayrıca, web sayfalarının alt yapılarında kullandığı teknolojiler ayırt etmeksizin, sadece hızlı bir mobil deneyim koşulunu sağlaması gelecekte oldukça belirleyici bir kriter olarak Google sıralamalarına etki edecek. Yani, daha yavaş yüklenen ve daha karmaşık tasarımların, büyük boyutlu grafiklerin bulunduğu web siteleri yakın gelecekte sahip oldukları sıralamaları kaybedecek.

Buradan hareketle günümüzde Google’ın mobil sıralamalar için de dikkate aldığı SEO temel uygulamalarını şu araçlar ile test edebilirsiniz :

Page Speed Insights : Bir web sayfasının Chrome UX kriterlerine göre ne kadar iyi performans gösterdiğini gösteren ve performans optimizasyonları öneren bir araçtır. Web sitenizin DCL ve FCP raporlarını bu araç sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

Lighthouse : Web sayfalarının kalitesini geliştirmek için oluşturulan açık kaynaklı bir araçtır. Performans, erişilebilirlik, aşamalı web uygulamaları ve daha fazlası için denetimleri vardır.

Google UX Report : Günümüzün en önemli dijital pazarlama çalışmalarından olan kullanıcı deneyimi (UX) geliştirmeleri için özel olarak geliştirilen bu raporlama aracı ile web sayfalarınızın pek çok teknik yönden raporlamasına ve optimizasyon önerilerine sahip olabilirsiniz.

bizi arayın

neden LookPRO?

Doğruları Garanti Ediyoruz

Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

Paketleri Unutun

Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

Global Düşünüyoruz

Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar