[pmc_box background_color=”#DF5148″ border_color=”#DF5148″ text_color=”#ffffff” ]

Google MyBusiness Nedir ?

Google MyBusiness yani Google Benim İşletmem, Google’ın sağladığı ve her geçen gün geliştirilen ücretsiz bir dijital platformdur. Kullanılış amacı, işletme sahiplerinin özellikle yerel bazda görünebilirliğini arttırmaktır. Bu şimdiye kadar işletmeler için oluşturulan en geniş kapsamlı ve herkese açık olan platformdur.

[/pmc_box]

 

Google MyBusiness öncelikli olarak kendi yerel alanında hizmet verdikleri alanları içeren kategori seçmelerini ister. Örneğin; elektrikçiler, restoranlar, emlakçılar, oto kiralamacılar, oto tamircileri, bakkallar, mobilyacılar gibi. Herhangi bir kullanıcı Google arama motorunda konum bazlı bir arama yapıyorsa mesela ‘ Ankara Kurumsal Web Tasarım’ yazdığında önce dizinde sıralamaları harita ile başlatacaktır. Bu özellikte yerel bazda sizin sektörünüzle ilgilenen müşterilerin yol tarifi, internet siteniz veya telefon ile size biran önce ulaşmasını sağlar. Bunların yanında çalışma saatlerinizi ve işletme ile ilgili resim ve yorumlara da ulaşabilir kendisi kullanıcı deneyimini paylaşabilir ve puan verebilir.

Google MyBusiness’in Özellikleri

Google Benim İşletmem hizmeti ile işletmenize ait harita girişinizi, meslek grubunuzu, logonuzu, adresinizi, telefonunuzu, web sitenizi, çalışma saatlerinizi, güncellemelerinizi, firmanıza gelen yorumları ve daha bir çok özelliği düzenleyebilirsiniz. İşletmenizi tek bir merkezden yönetmenizi sağlayan bu hizmet ile pek çok özel hizmetten yararlanabilirsiniz. Örneğin; bir kullanıcı yerel bir arama yaptığında, haritada alacağınız sıralama ile anlık olarak satışını yaptığınız ürün ve hizmetleri arayan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Sonuç olarak, Google MyBusiness konseptinin yerel SEO çalışmaları için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Mybusiness Konusunda Profesyonel Desteğe mi İhtiyacınız var ?

Hata: İletişim formu bulunamadı.

*Geçerli bir e-posta ve telefon yazmalısınız. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracak.