Facebook Reklamcılığı Nedir ?

Facebook Reklamcılığı hizmeti son yıllarda oldukça gelişen bir sektör haline geldi. Facebook’ta reklam vermek LookPRO ile artık daha kolay. Facebook medya kanalı sayesinde milyonlarca kişiye ulaşabilir, istediğiniz kriterde insanları hedefleyebilir ve müşterilerinizle doğrudan iletişim halinde olabilirsiniz. Böyle büyük bir pazarda yer almak büyük ya da küçük bütün işletmeler için hatta bireysel hobilerinizi paraya çevirmek isteyenler için dahi kullanılmaktadır. Aşağıdaki formu doldurarak işletmeniz için Facebook reklamcılığı yol haritasını öğrenebilirsiniz.

neden LookPRO?

Doğruları Garanti Ediyoruz

Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

Paketleri Unutun

Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

Global Düşünüyoruz

Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

bizi arayın

firmanıza özel facebook reklamcılığı hizmeti

Firmanız için piyasa araştırması, kelime ve backlink analiz, SEO Raporu, Mobil Uyumluluk Raporu ve diğer teknik kriterler raporlarınızı ücretsiz olarak hazırlıyor, bu raporları göz önüne alarak size özel bir yol haritası ve ücret teklifi hazırlıyoruz. Hemen ücretsiz analiziniz ve SEO teklifiniz için aşağıdaki forma e-posta ve telefonunuzu bırakabilirsiniz. Ayrıca Ankara içi ve çevre illerde yoğunluk durumumuza göre danışmanlarımızdan randevu alabilirsiniz. Sizi ofisinizde/iş yerinizde ziyaret ediyor, detayları yüzyüze anlatıyoruz.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  Burada yapmanız gereken neyi başarmak istediğinize karar vermektir. Amacınız siteniz, mağazanız veya işletmeniz için reklam yapmak yada e-ticaret sitenize yönlendirmek olabilir sadece satış odaklı da düşünmeyebilirsiniz marka yönetim, marka bilinirliğini artırma, marka değerini artırma ve bilinç altı yüklemeleri içinde etkili bir araç olarak kullanılabilir. Bunları ayrı ayrı yapabileceğiniz gibi hepsini beraber de yapabilirsiniz.

  Facebook’u ticari amaçla kullanma bir çok şirket için çok başarılı sonuçlar vermiştir. Ve bu reklam yönetimini yaptığınız zaman sonuçlarını hemen almaya başlıyorsunuz. Facebook reklamlarına harcanan ücretle , gelirleri karşılaştırıp sonuçlara göre hemen değiştirme ve düzeltme yapılıp müdahale edilebilir.

  Facebook’ta temel olan şey beğenidir ve beğeni çekmek bu yüzden çok önemlidir. İşletmeler, bir ürün veya hizmetin reklamını daha iyi sonuçlar elde edebilmek için önce beğenmek zorunda oldukları sayfaya yönlendirecek yada direk anasayfadan reklam ilgili sayfayı beğenmesi gerekir ve bu beğenirler facebook akışı içinde beğenen kullanıcının arkadaşları tarafından görünür ve bunu gören kullanıcı yakınlarıda reklamı görmeseler dahi sayfanıza beğeni toplayabilir. Bu aşamadan sonrada Facebook sayfanızdan e-ticaret firmanıza veya ilgili internet sitenize yönlendirme yapılarak satış, kampanya, bilgilendirme yönetimi sonlandırılarak başarıyla amacına ulaşır.

  küçük işletmeler için facebook pazarlaması

  Pek çok insanın düşüncesinin aksine Facebook’ta online pazarlama en çok küçük işletmeler için yarar sağlıyor. Küçük işletmeler, kobiler için ürün ve hizmetlerini sunabileceği bir platformda ürünleriyle ilgilenen binlerce kişiyle iletişime geçebilir bu kişi sayısını karşılaştırmak gerekirse bazen işletmenin bulunduğu caddede dükkanı ziyaret eden yıllık potansiyel müşterinizden fazladır ve böyle bir pazarı ve fırsatı size sunar. Ve bu hedeflediğiniz pazar payı tekelinde bulunduran firmalarla aynı kulvarda yarışmanıza olanak sağlar.

  Facebook Reklamı Nasıl Oluşturulur ?

  Facebook reklam yönetimini detaylandıracak olursak; Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağdaki menüden reklam oluştur sekmesine gelip tıklıyoruz ardından aşağıdaki sayfa çıkıyor. Ve “reklam oluştur” butonuna geliyoruz. Sonra sizi reklam vermekle ilgili basit yönlendirmeler başlıyor.

  Sol taraftaki akışı takip ederek devam ediyoruz…

  1.Reklam verme amacı belirliyoruz : bu amaçlar, facebook sayfanızın beğenisini artırma, sayfa gönderisiyle etkilişim, internet sitesine tıklama almak,uygulama reklamları, video etkileşimleri gibi reklam amacınıza göre seçenekler belirliyorsunuz.

  2.Hedef kitle : burada yaş aralığı girebilirsiniz çocuklara, gençlere yada yaşlılara hitap edebilirsiniz tabi ki hepsini birden hedefleyebilirsiniz.

  3.Reklam alanı : belirliyorsunuz reklam görselini seçip devam ediyoruz.

  4.Bütçe : zamanlama ve planlama yapıyoruz.

  Sonrasında ödeme şeklini belirleyip reklamlarınız yayınlamaya başlayabilirsiniz.

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar