E-İhracat İçin Nasıl Müşteri Bulurum?

Özellikle döviz kurlarındaki dalgalanmalardan etkilenmemek için ekonomide temel olarak iki bileşen önerilmektedir. Bunlar ihracat ve turizmdir. Ortak yönleri ise bu faaliyetlerin ülkemize döviz kazandırıcı nitelikte olmasıdır. Türkiye 31 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan “2018-2021 E-İhracat Stratejisi ve Eylem Planı” ile e-ihracat hedefleri açıkça ortaya konulmuş ve küresel pazarda rekabet teşvik edilmiştir

Örneğin:
Kuzey Afrika pazarına girmek isteyen bir toptan satış yapan işletme düşünelim. Bu işletmenin mobilya sektöründe faaliyet gösterdiğini ve hedef ülkelerin Mısır, Cezayir ve Tunus olduğunu varsayalım. Buradan hareketle perakende satış yapan ortak pazarlar kullanışsız hale geliyor. Bu noktada e-ticaret sisteminizi kurup ilgili pazara entegre etmeniz gerekiyor.

LookPRO Bilişim olarak ihracat hedefleri olan işletmelere sağladığımız dijital pazarlama ve e-ihracat entegrasyonu çözümleriyle, dünyanın 7 kıtasında 25 dilde ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlelerle buluşturuyoruz. İşte verdiğimiz örnekte bu mobilya işletmesine ait e-ticaret sistemini dört aşamada Kuzey Afrika pazarına entegre edebiliyoruz.

İlk aşama olan pazar araştırması aşamasında satışını yaptığınız ürüne ait aylık arama sayıları ve arama yapılan dil. Bu örnekte de Kuzey Afrika ülkelerinde Arapça ağırlıklı olarak kullanılan dil olduğu için web sitelerinin Arapça versiyonunun hazırlanması gerekiyor. Kurulum ve entegrasyon aşamalarıyla birlikte ilerleyen tercüme işlemleri ile beraber web siteniz altyapı olarak pazarlama faaliyetlerine ve pazar entegrasyonuna hazır oluyor. Tam anlamıyla hazır hale gelen web siteleriniz için reklam ve organik arama motoru optimizasyonu çalışmalarına başlıyoruz. Daha sonra bu dilde ve belirlediğiniz ülkelerde arama yapan kullanıcılara hedef kelimeler aracılığı ile sizin ürün ve hizmetinizi aradıkları anda ulaşabiliyorsunuz. Böylece dört aşamada ürün ve hizmetlerinizin ilgili pazara entegrasyonu tamamlanıyor. Sonuç olarak, belirlediğiniz lokasyon ve sektörde faaliyet gösteren işletmelerle, doğrudan bölgeye bir ofis veya üretim tesisi açmadan en düşük maliyetlerle rekabet edebiliyorsunuz.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  neden LookPRO?

  Doğruları Garanti Ediyoruz

  Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

  Paketleri Unutun

  Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

  Global Düşünüyoruz

  Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

  bizi arayın

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar