e-ihracat hakkında sıkça sorulan sorular

OpenCart ve WooCommerce altyapı nedir ?

Dünyaca ünlü ve güvenilir OpenCart ve WooCommerce altyapılar ile e-ticaret sistemlerinizin altyapısını oluşturuyor, dilediğiniz kadar dilde optimize ediyor, dünya pazarlarında en ucuz maliyetlerle rekabet etmenizi sağlıyoruz. Bu altyapılar konusunda uzman ekibimiz ile tüm teknik problemlerinize hızlı bir şekilde müdahale ediyor, e-ticaret sistemlerinizi stabil bir biçimde çalışmasını sağlıyoruz.

LookPRO paketlerinde bulunan "24 saatte Tercüme Desteği" ne demek?

Tercüme desteği derken web sitelerinizin farklı dillerdeki versiyonlarının yanı sıra, dünyanın herhangi bir ülkesinden mail ya da teklif aldığınızda gereken acil tercüme ihtiyaçlarınızı küçük maliyetler ile 24 saatte çözüme kavuşturuyoruz. Müşteriden gelen maili Türkçeye tercüme ediyor ve sizin cevabınızı da müşterinin diline tercüme ederek aradaki iletişimi sağlıyoruz. Bu nedenle nadiren dönüş aldığınız dillerde (Ör: Çince) personel çalıştırmak yerine, gelen e-posta ve teklifleri sizin yerinize tercüme ederek müşterinize 24 saat içinde cevap vermenizi sağlıyoruz.

Sistem ve Tema Kurulumu Nedir ?

Uzman teknik ekibimiz tarafından sunucularınız üzerine e-ticaret sistemlerinizin sıfırdan tüm kurulum işlemlerinin yapılmasıdır. Ayrıca satın aldığınız ya da hizmet paketlerimizin içinde bulunan temalarınızı sisteminize entegre işlemini ücretsiz olarak sağlıyoruz.

.com domain nedir ? Nasıl Alınır ?

Açılımı “commercial” yani ticari alan adı olan .com uzantılı domainlerin ücretleri yıllık 8-10 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Web sitesi olmayan müşterilerimiz için .com uzantılı alan adları fiyatlara dahil edilmiştir. Bunun dışında com.tr gibi farklı ve belge gerektiren uzantılar için ek ücretler söz konusu olabilmektedir.

LookPRO paketlerinde bulunan "Bulut Hizmeti" nedir?

İlk olarak önerdiğimiz bulut paketi başlangıç için yeterlidir. İkinci yıla başlarken daha üst pakete yapılabilir, ortalama olarak aylık 75-100₺ kadar bulut maliyeti olmaktadır. “.com” uzantılı domainlerin ise yıllık ücretleri 8-10 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

LookPRO paketlerinde yer alan "SEO Entegrasyonu" nedir?

Teklifimizde yer alan SEO ayarı web sitenizin uygun dillerde uygun SEO altyapısının hazırlanması, Adwords kaydınızın yapılması, Analytics hesabınızın oluşturularak sitenize entegre edilmesi, WM Tools aracının sitenize entegre edilmesi ve gereken kalıcı bağlantı (URL) şemasının kurulması için yapılacak çalışmaları ve teknik altyapı desteğini kapsar. Bu bağlamda kuruluştan sonra 3 aylık sürece Analytics raporlama hizmetini ücretsiz olarak sağlamaktayız. Ayrıca bu hizmet pazarlama tarafında çalıştığımız müşterilerimiz için haftalık ve aylık olarak ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

E-İhracat sistemime kaç ürüne kadar ekleme yapılır?

20 üründen sonra ürün başına 1 TL ücretlendirme yapılır.

İlgili ürünler modülü nasıl çalışır ?

Müşterilerinizin anlık olarak göz attıkları ürünler ile alakalı olan tamamlayıcı ve ikame ürünleri göstermenizi sağlayan bu sistem ile ekstra satışlar yapabilirsiniz. Örneğin gözlük sattığınız bir müşteriniz için gözlük kabı ve temizleme bezi ürünlerini göstermeniz satışınızı arttırıcı özellikler göstermektedir.

Sanal POS Entegrasyonu nedir ?

Online olarak ödeme almanızı sağlayan bu sistemlere pek çok e-ticaret sitesinden aşinayız. Aynı sistemi sizin web sitenize entegre ederek hızlı bir şekilde ödeme almanızı sağlıyoruz.

Otomatik Yedekleme Nedir ?

Otomatik yedekleme hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin sistemlerinde yedeklerini aylık olarak sağlamaktayız. Fakat kendi sunucularımızda barındırmadığımız ve dışarıdan host/cloud hizmeti alan müşterilerimiz için doğabilecek herhangi bir veri kaybında hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Google Analytics nedir ?

Web sitelerinize ait ziyaretçi sayıları, edinme, dönüşüm, kitle lokasyonları vb. gibi yüzlerce özelliğe ait istatistiği görmenizi sağlayan Google yazılımıdır.

Google Adwords nedir ?

Ürün ve hizmetlerinizin Google Arama ağı üzerinde, Youtube’da, Gmail’de ve diğer tüm Google platformlarında reklamınızı yapmanızı sağlayan uygulamadır.

Google MyBusiness nedir ?

İşletmenizin hedef lokasyonunuzda haritalara eklenmesini ve kullanıcılar sizi aradığında hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayan Google uygulamasıdır.

Aliexpress ve Alibaba entegrasyonu nasıl yapılır ?

Alibaba (toptan) ve Aliexpress (perakende) e-ticaret sistemleri üzerinde ürünlerinizi listemek istediğiniz durumlarda, ürün ekleme fiyatlandırması şartlarımıza göre işlemlerinizi yönetebiliyoruz. Bu anlamda yapılacak olan entegrasyonlar ile hedef ülkelerinizi kolaylıkla hedefleyebilir, ürünlerinizi yeni pazarlara açabilirsiniz.

Teşvik haberi : Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Alibaba.com, Halkbank ve Vakıfbank işbirliğiyle KOBİ’ler Alibaba.com’da herhangi bir bedel ödemeden, küresel pazar yerlerine üye olabilecek.

Ayrıca lütfen okuyunuz : E-ihracat teşvikleri

Amazon entegrasyonu nasıl yapılır ?

Son olarak Türkiye pazarına giriş yapan Amazon ile ülke içinde satış yapmak oldukça kolay hale gelmiş durumda. Amazon hesap açma ve yönetme süreçlerinizi işletmeniz için opsiyonel olarak yapıyoruz. Lütfen müşteri temsilcilerimize fiyat sorunuz.

Lokal platform entegrasyonu nasıl yapılır ?

Tıpkı ülkemizde e-ticaret denildiğinde akla ilk gelen web siteleri gibi dünyanın çeşitli pazarlarında bazı e-ticaret sitelerinin ciddi avantajları ve yüksek pazar payları bulunmaktadır. Örnek verirsek Arap pazarı için entegrasyon sağladığımız SOUQ ile bu pazarda hızlı bir yükseliş yakalayabilir, ihracat süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz. Farklı pazar hedefleriniz için lütfen müşteri temsilcilerimize danışınız.

LookPRO paketlerinde yer alan "Kargo Entegrasyonu" çözümü nedir?

Kargo entegrasyonu için Türkiye’nin lider firmalarından biri olan OPLOG ile çalışıyoruz. Bu bağlamda çözüm ortaklığımızdan ötürü bizim referansımız ile firmaya ulaşan müşterilerimizden sabit depolama ücretleri alınmaz, sadece yaptığınız gönderim (kargo) başına ücret ödersiniz. Entegrasyon için bizim tarafımızdan ekstra bir maliyet bulunmamaktadır, ayrıca kargonun cinsi ve hangi ülkelere gönderileceğine göre gideceği gün sayısı değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda çözüm ortağımız ile gerçekleştirilecek toplantıda belirlenecek şartlar sizin faydanıza ve yol haritamızı belirleyici olacaktır.

Dijital Pazarlama ücretleri nelerdir? Instagram Shop ve Facebook Messenger reklamı entegrasyonları dahil midir?

Dijital pazarlama paketlerimizi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Tüm paketlerimize Instagram Shop özelliği ve Facebook Messenger reklamı entegrasyonu dahildir.

E-İhracat sistemine mobil uygulama yapılabilir mi?

Evet, genel olarak 2 tür mobil aplikasyon bulunur. Bunlardan biri web sitenizin bir mobil uygulama olarak kullanılmasını sağlayan entegrasyondur, diğeri ise sıfırdan bir bulut sunucu üzerinde çalışan ve tamamen size özel modüller & algoritmalarla kodlanan uygulamadır. İlk seçeneği ücretsiz olarak sizin için sağlayabiliriz, fakat özel olarak kodlanan aplikasyonların ücretleri 10000 TL’den başlamakta ve talep ettiğiniz özelliklere göre şekillenmektedir.

SSL Sertifikası Nedir ?

Secure Sockets Layer (SSL) olarak da bilinen güvenli soket katmanı günümüzde başta Google olmak üzere hemen hemen tüm arama motorları tarafından zorunlu tutulmuştur. Web sitelerine ait adresleri kontrol eden bu sistem ile güvenli bir veri transferi sağlanmaktadır.

E-İhracat sistemime özel tasarım yaptırabilir miyim? Sizce yaptırmalı mıyım?

Özel tasarım isteğiniz için çözüm ortağımızdan destek alabilir, tamamen sizin isteklerinize göre bir maliyet çıkartılabilir. Fakat bizim sektörde uzun yıllar edindiğimiz tecrübeler ışığında size önerimiz piyasada hali hazırda sektörünüz için özel olarak hazırlanmış temalardan birini kullanmanız şeklindedir. Çalışmaya başlamadan önce tüm müşterilerimize örnek tasarım göndererek aralarından beğendiğiniz temayı seçmenizi sağlıyoruz. Bu bağlamda size de örnek tasarımlar göndererek süreci başlatabiliriz.

E-İhracat sisteminde çeviri nasıl yapılır?

Kuruluş aşamasında web sitesini seçeceğiniz iki dilde yayına alıyoruz. Tercüme sektöründe çeviri ücretleri karakter (boşluksuz) sayısı üzerinden hesaplanmaktadır. Bu bağlamda firmamız herhangi bir yabancı dilde 10000 krk. kadarlık bir tercüme işlemini karşılamaktadır. Temel olarak ana kuruluş aşamasında bu kısım yeterlidir, fakat çok uzun ve kapsamlı çalışmalar gerekmesi halinde, bize de ekstra tercüme ücretleri çıkacağından dolayı bu konuda ilgili diller için ücretlendirme yapılmaktadır. Fakat dediğimiz gibi çok ekstra bir iş yükü çıkmadığı sürece müşteri memnuniyetini sağlamak için tercüme işlemleri tarafımızdan ücretsiz olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Sıfırdan kurulan bir sitede bu konunun problem olacağını düşünmüyoruz.

E-İhracat sisteminde kargolama fiyatları nasıl belirlenir?

Kargolama tarafında tam anlamıyla net rakamlara ulaşabilmek için size bir form gönderiyoruz, bu formu doldurduktan sonra firmaya ileterek sizinle alakalı muhtemel yol haritasını ve maliyetleri firma çıkartabiliyor. Akabinde firmayla toplantı yaparak net bir anlaşma sağlayabiliriz. Bu konuda bizim fiyat vs. vermemiz sağlıklı olmaz çünkü müşterilerimizin hedef sektörleri ve pazarları değişkenlik gösteriyor ve kargolama aşamalarını doğrudan biz faturalandırmıyoruz.

Dijital Pazarlama Paketleri neleri kapsamaktadır?

Dijital pazarlama paketlerimiz SEO , Google Ads ve sosyal medya çalışmalarının tamamını kapsamaktadır. Seçilecek pakete göre hediye edilecek Google Ads kuponları, yapılacak sosyal medya çalışmaları değişiklik ve yoğunluk göstermektedir. Opsiyonel paket olarak bu konuda size örnek bir yol haritası ve maliyetlendirme çıkartarak tüm dillerde tüm çalışmaların tek elde toplanmasını sağlayabiliriz. Bu da bizim tercih ettiğimiz ve onlarca firmayla çalıştığımız bir yöntemdir.

Görsel tasarım destekleriniz nedir?

Hazır temalarda da yazı fontu, arayüz rengi vb. gibi ayarları yapabilirsiniz. Bu bağlamda ücretsiz olarak ürünleriniz için özel logonuzu içeren bir görsel altyapı tasarlayabilir, tüm ürünlerinizi size özel bir görselle tanıtmanızı sağlayabiliriz, ayrıca kategorileriniz için de benzer bir görsel çalışmasını ücretsiz olarak sağlayabiliriz. Bu konuda tamamen yüksek kalite standartlarını sağlama ve %100 müşteri memnuniyetinin temel prensibimiz olduğunu bilmenizi isterim.

LookPRO paketlerinde neden "-den başlayan fiyatlarla" ibaresi bulunuyor?

Kendi sistemlerimizle kurulum yaptığımız müşterilerimiz için pazarlama tarafında (SEO, Adwords vb. kanallar) aylık veya yıllık anlaşmamız devam ettiği sürece teknik destek ve bakım masrafları için ekstra ücret alınmamaktadır. Sadece web sitesi kurulup anahtar teslim yaptığımız müşterilerimiz için ise ortaya çıkabilecek olası isteklere hızlı çözümler üretilmesi (örneğin: özel modül kodlaması, chat sistemi entegre talep edilmesi vb. gibi) adına ek ücretler bilgi işlem ekibimiz tarafından değerlendirilerek ücretlendirme yapılabilir.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  neden LookPRO?

  Doğruları Garanti Ediyoruz

  Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

  Paketleri Unutun

  Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

  Global Düşünüyoruz

  Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

  bizi arayın

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar