İsrail’e ihracat nasıl yapılır? Bu ülkeye kurulduğu tarih itibariyle, net bir ekonomi politikası izlemiştir. Bu nedenle ham madde ihtiyacını karşılamak adına ekonomik kuruluşlar ve gelişmiş ülkelerle imzalar uygulamıştır. İsrail dünya ticaret anlaşmaları uygun olarak liberal ithalat politikasını uygulamaktadır. İhracat işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken konular şunlardır;

  • Gümrük kodunun doğru olması
  • İthalat izninin bulunması
  • Standartları Enstitüsü’nün sağlanması
  • Gümrük alış vergisinin değerlerinin doğru tespit edilmesi
  • İhracatı gerçekleştirilecek olan ürünün ithalatının yasak ürünler içinde olup olmadığına dair kesin bir şekilde net bilgi sağlanması.

İsrail’e ithalat lisansını oluşturan maddeler; ürünü kısıtlayan veya yasaklayan ülkelerle İthalatı azaltarak yerli üretim korumaya çalışmalıdır. İsrail’e ihracat nasıl yapılır? Sorusunu cevaplarken bu konuda uyuması gereken kurallardan bir diğeri; halk sağlığını ve güvenliğini koruyarak tercihli tarifeye tabi ithalat kotalarının dağıtarak ürünleri lisanslı gerekmektedir. Bu lisansı veren Sanayi ve Ticaret Bakanlığıdır. Bir kere neresinde uygulanan çevrimiçi alışveriş daha sık kullanılmaya başlamıştır. Bu işlem e- ihracat ile gerçekleştirilmektedir. Bu ihracat yöntemi ile yurtdışına satış yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunur. E-İhracattın amacı dünyada kendi ülkelerinde bulunmayan ürünlerin başka ülkelerden temin edilmesi için kullanılır. İhracat uygulanırken online sistem üzerinde de uyulması gereken prosedürler vardır. E-ihracat uygulandığında firmaların yasalara uyması zorunludur.

E-İhracat için Uygun muyum ? Ücretsiz sorgulayın

[multi-step-form id=”1″]

İsrail’e İhracat nasıl yapılır? E-İhracat uygulanırken nelere dikkat edilmelidir?

İsrail’e İhracat nasıl yapılır? Ya da bu ihracatı E-ihracat şeklinde uygulayacak olursak nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabı şudur; Öncelikle hedef kitlesi seçip ürün araştırılması yapılmalıdır hangi ürüne nasıl talepler var gibi soruların cevapları yanıtlamalıdır. Pazar yerlerinde önceden karar vererek maliyetten tasarruf sağlanabilir. Global ve ülkeye özel lokal pazar yerlerinden ihracat yapılmaktadır. E-ihracatta ülkeler arası alışveriş yapılırken,  her bölgenin kendine has ödeme seçenekleri mevcuttur. Bazı ülkeler kredi kartı ile alışveriş yaparken bazıları ise kullanmamaktadır. Bunu daha önceden satıcının sitesine eklemesi zorunludur. Lojistik e-ihracatın önemli konularından biridir. Doğru sistem kurulmazsa problemler ortaya çıkmaktadır. Ürünler depolardan tek tek gönderilir ve bunun kargo maliyeti, günlük muafiyet sınırının kaç dolar olduğu ve Kargo’nun ücretsiz olup olmadığı gibi soruların yanıtları daha önce sitede bulunmalıdır.

 

Bknz : E-ihracat

başlıklar