İngiltere’ye ihracat nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri de e-ihracat yolundan geçmektedir. Günümüz dünyasının dijitalleşmesi ile birlikte alım-satım işlemlerinin de elektronikleştiği Pazar yerleri, artık somut olarak var olmak zorunda değil. Siz de kendi kuracağınız web siteniz ve gerekli yazılımlar, düzenlemeler ile bu dijital pazarlamanın içinde yerinizi alabilirsiniz. 5 binden fazla e-ticaret altyapı hizmeti sunan sisteme göre e-ihracat alanında en hareketli pazarlara sahip olan iki ülkeden biri İngiltere’dir. Yabancı ülkelere satış yapmak amacıyla yola çıkan girişimcilerin İngiltere’yi tam olarak bir e-ihracat hedefi olarak gördüğü bilinmektedir. Üstelik bu piyasanın bir diğer etmen faktörü ise tüketicilerin aradığı ürünü daha uyguna buluyor olması ile ürünün yurt içinde ya da yurt dışından geliyor olmasına aldırış etmemesidir.

E-İhracat için Uygun muyum ? Ücretsiz sorgulayın

[multi-step-form id=”1″]

 

İngiltere’ye Hangi Ürünlerde E-ihracat Yapılabilir

İngiltere’ye ihracat nasıl yapılır merak ediyorsanız, hangi ürünler ile şansınız yüksek onları da bilmenizde fayda vardır. Ülke olarak İngiltere’ye en çok ihraç ettiğimiz ürünler genel olarak motorlu kara taşıtları ile öne çıkarken, tekstil ve makine de en çok ihraç alanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca bu alanlar dışında kıymetli taşlar sektörü de en çok ihracat yaptığımız alanlar arasında yer almaktadır. İngiltere e-ticaret ile ilk tanışan ülkeler arasındadır. Hem bu sebeple hem ülkenin genelinde akıllı mobil cihaz kullanımı dolayısı ile e-ticaret için çok müsait bir ülkedir. Kendi web sitenizi kurup o platform üzerinden e-ihracat yapacaksanız, o ülkenin ödeme sistemlerini sitenize iyi entegre ettiğinizden emin olmalısınız. İngiltere’ye e-ihracat için hitap edebileceğiniz kitlenin tercihleri ise çoğunlukla şu yönde olmaktadır.

  • Kozmetik
  • Aksesuar
  • Giyim
  • Elektronik eşya

İngiltere’ye ihracat nasıl yapılır alanında e-ihracat hizmetinin en önemli etaplarından olan lojistik matematik kısmına özel bir mesai harcamanızı öneririz. Çünkü dikkat edilmez ise, tüketici alacağı ürünün kargo maliyetinin, ürünün kendisinden daha pahalı olduğuyla karşılaşabilir. Doğal olarak hiçbir tüketici de buna yanaşmaz. Bu durumda bütün seçenekleri iyi değerIendirmeli ve hesaplarınızı uzun uzun ayarlamalısınız. Kargo maliyetlerini iyi ayarlayıp bunu ürün fiyatlarına yedirmeniz gerekecektir. Temelde kendi web sitenizi kurup bir kargo firması ile anlaşmaya bakan e-ihracat ile siz de maliyeti düşük bir ihracat sistemi kurabilirsiniz.

Bknz : E-ihracat