Hollanda’ya ihracat nasıl yapılır diye çıktığınız ticaret yolunda, yardımınıza koşacak en pratik platform e-ihracat olacaktır. Özellikle gelişen e-ticaret dünyasında, elektronikleşmeyen bir alan kalmadı. Günümüz dünyasının getirmiş olduğu dijital pazarlama sektörü, global pazarların artmasına sebep olmuştur. Pek çok gümrük sıkıntısı ve hız gibi problemlere takılmak istemeyenlerin 1 numaralı başvuru yeri ise e-ihracat olmuştur. Bu sayede hızlı bir gümrükleme süreci geçirir, ihracat süreci ve takibiniz çok kolay olur, satış öncesi ve sonrası operasyon maliyetleri ekonomiktir, uçtan uca hizmet alabilme imkânı da oldukça hesaplıdır. Ayrıca B2C gümrükleme vergi muafiyetleri de tam geçerlidir. Klasik ihracattaki işletmeden işletmeye satıştan farklı olarak, e-ihracatta işletmeden bireysel müşteriye satış sağlanır. Böylece aradaki aracılar olmaksızın siz direkt pazarınızdan halka satış yaparsınız.

E-İhracat için Uygun muyum ? Ücretsiz sorgulayın

[multi-step-form id=”1″]

Hollanda’ya ihracat nasıl yapılır ve Hollanda’ya Hangi Alanlarda E-ihracat Yapılabilir

Hollanda’ya ihracat nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevap alanı da hangi ürünler üzerine e-ihracat yapılması gerektiğidir. Hollanda’nın dünya üzerindeki ülkeler arasında, fazlasıyla gelişmiş bir ekonomiye sahip olduğunu bilmeyen bir ülke yoktur. Özellikle de Avrupa ekonomisinde yüz yıllar boyunca rol oynayan bu ülke, dünyanın en büyük 17. ekonomiye sahiptir. Kişi başına düşen milli gelir sıralamasında da 14. olarak yer almaktadır. Kısacası Avrupa’da ve dünyada en zengin pazarlara sahip olan ülkelerden biri olan Hollanda, gelişmiş altyapısı ile de lojistik bir merkez konumundadır. Ayrıca transit ticaretin önemli olması sebebiyle dünyada diğer ülkelere açılan bir kapı vazifesi görmektedir. Geçmiş verilere bakıldığında ülkeni % 92’sinin internet kullanıcılı olduğu görülmektedir. Eğer e-ihracat alanında hizmet vermek istiyorsanız, web sitenizi mutlaka Hollanda nüfusunun kullandığı ödeme sistemine göre entegre etmeyi unutmayın.

Hollanda halkının en çok kullandığı ödeme şekli olan iDeal sistemi dışında mutlaka,

  • PayPal,
  • MasterCard
  • VISA da yer alması gereken yöntemleridir.

Tüketicinin sipariş ettiği ürünün kargo ücretinin, siparişten fazla olmaması için işin başında dikkatli ve yoğun bir hesaplama şekli de oluşturmanızı öneririz. Hollanda’nın en çok tercih ettiği e-ticaret alanları ise seyahat, telekomünikasyon, tüketici elektroniği, giyim ve ayakkabı üzerine olmuştur.

Bknz : E-ihracat

başlıklar