LookPro Bilişim ve Refero Danışmanlık Resmi Çözüm Ortağıdır.

e-ihracat teşviklerinden faydalanmaya hazır mısınız?

Uygunluk Formunu Doldurun

E-ihracat desteği uygunluk formunu doldurun.

Projenizi Hazırlayalım

Ücretsiz teşvik analizinizi yapalım.

E-İhracata Hemen Başlayın

Kuracağımız e-ihracat altyapıları ile fiili ihracata hemen başlayın.

Teşviklerden Yararlanın

Teşviklerden yararlanarak, e-ihracat giderlerinizin min. %75’ini geri alabilirsiniz.

360° e-ihracat destekleri

Uygulanmakta olan “KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı” ve “Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri Programı” ile ihracat operasyonlarınız için 360 derece tüm kalemlerde ihracat desteği almanız mümkün. Bu programlar kapsamında  e-ihracat web sitesi, personel giderleri, donanım ve yazılım giderleri, tanıtım ve dijital pazarlama giderleri, yurt dışı fuar ve seyahat giderleri, test-analiz ve belgelendirme giderleri, pazara giriş rapor desteği, sipariş karşılama ve depo kira desteği ve yurt dışı pazaryeri entegrasyon giderleri destekleri bulunmakta. Bu destek kapsamında geliştirdiğimiz ihracatçı KOBİ’lere özel e-ihracat programı ile tüm gereken dijital operasyonlarınızı sağlıyor ve desteğe ait yasal prosedürler konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Anahtar teslim e-ihracat paketlerimiz, size özel dijital pazarlama çözümlerimiz ile ihracata giriş yapmak isteyen veya mevcut ihracat portföyünü geliştirmek isteyen firmalara özel çözümler geliştiriyoruz.

ihracatın kolayı e-ihracat

Elektronik ihracat konseptinin bilinen adı olan e-ihracat kısaca ürün ve hizmetlerin uluslararası pazarlara dijital ortamda ihraç edilmesidir. Klasik ihracattan en büyük farkı tanıtım ve satış süreçlerinin dijital ortamlarda yani bir e-ticaret sitesi üzerinden yapılmasıdır. Dolayısıyla e-ihracat günümüzde en düşük maliyetli ihracat yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğru pazarın belirlenmesi ve doğru pazara giriş (market penetration) stratejisi ile günümüzde çok başarılı işlere imza atmış projeler bulunmaktadır. Ülkemizde son dönemde yapılan yatırımlar ve hükümet tarafından sağlanan teşvikler ile e-ihracat özendirilmekte ve teşvik edilmektedir. Özellikle yıllık olarak %80 büyüyen dijital pazarda yerinizi henüz almadıysanız, bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizin anahtar teslim çalışmalarını yakından tanıyabilirsiniz.

30 Dilde E-İhracat Danışmanlığı

Potansiyel müşterileriniz ile aynı dili konuşmak ister misiniz? LookPRO olarak dünyanın 30 farklı dilinde sağladığımız özel pazar entegrasyonu çözümleri ile işletmenizin yeni pazarlara entegre ediyoruz.Size özel çözümlerimiz ile işletmenizi Afrika’dan Uzak Doğu’ya, Güney Amerika’dan Avrupa’ya açıyoruz.

Hangi dillere hizmet veriyoruz?

Hizmet Dillerimiz

Destek almaya uygun muyum?

aşağıdaki formu doldurarak e-ihracat desteğine uygunluk durumunuzu sorgulayabilirsiniz

  1) Daha önce ihracat teşviklerinden faydalandınız mı ? EvetHayır
  3) İşletmeniz “Yurt İçi Marka Tescil Belgesi” sahibi mi? EvetHayır
  2) Son onaylı mali yılda bilanço esasına göre tutulmuş defteriniz bulunuyor mu? EvetHayır
  4) İşletmeniz son onaylı mali yılda ihracat yaptı mı ? EvetHayır

  Destek almaya uygun muyum?

  aşağıdaki formu doldurarak e-ihracat desteğine uygunluk durumunuzu sorgulayabilirsiniz

   1) Daha önce ihracat teşviklerinden faydalandınız mı ? EvetHayır
   2) Son onaylı mali yılda bilanço esasına göre tutulmuş defteriniz bulunuyor mu? EvetHayır
   3) İşletmeniz “Yurt İçi Marka Tescil Belgesi” sahibi mi? EvetHayır
   4) İşletmeniz son onaylı mali yılda ihracat yaptı mı ? EvetHayır

   bizi arayın

   destek kapsamı

   1 – TANITIM GİDERLERİ DESTEĞİ

   Proje kapsamında, uluslararası pazarlara yönelik tanıtım için; Dijital reklam/tanıtım (sosyal medya reklamları, arama motoru optimizasyonu) giderlerine, Yurt dışında basılan dergilerde yayınlanan reklam giderlerine, İşletmeyi ve ürünlerini tanıtıcı ve sadece yabancı dilde hazırlanmış katalog giderlerine, Havayolu dergilerinde yayımlanan reklam giderlerine destek verilir. Her bir gidere ait destek üst limiti 20.000.- TL olmak üzere tanıtım giderleri desteğinin toplam üst limiti 100.000.- TL’dir

   A) ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

   SEO (Search Engine Optimization) olarak bilinir.

    Hedef kelimeleriniz ve ülkelerde arama motorlarında üst sıralarda görünür olmak için yapılan çalışmalara genel olarak verilen isimdir.

   Çalışma kapsamında içerik pazarlaması, Google hizmetlerine kayıt, website lokalizasyonu, harita konumlandırması vb. hizmetler bulunur.

    Çalışmaların temel amacı Google gibi arama motorlarında hedef ürün ve hizmet kelimelerinde üst sıralarda görünmektir.

    Bu hizmet için alınan profesyonel danışmanlık hizmetine de Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Danışmanlığı adı verilmektedir.

   E-İhracat alanında başarılı olmanın en önemli ve vazgeçilmez unsurlarından biridir.

   Çalışma kapsamına Google ADS olarak bilinen reklam platformunda reklamların farklı diller ve hedef pazarlar için efektif bir biçimde oluşturulması, bütçe yönetimi, performans analizi ve raporlama hizmetleri dahildir.

   Re-marketing çözümleri ve dil&lokasyon bazlı güncelleme hizmetleri dahildir.

   Reklam

    Günlük Facebook, Instagram ve Linkedin paylaşımları

   Ülkelere göre ürün konumlandırma ve tüm reklam modellerinin kullanımı

   Örneğin Instagram 5 farklı reklam modeline sahiptir :

   1- Normal (Akış) Görsel Reklamı

   2 Çoklu Görsel Reklam

   3- Video Reklam

   4- Story Reklam

   5- Alışveriş (Markalı) Reklam

   Tüm reklamların reklam metinleri, kurulumları, bütçe yönetimleri ve raporlamaları tarafımızdan yönetilmektedir.

   Ürün ve hizmet kataloglarınızın yabancı dillere tercüme işlemleri

    Eğer katalogunuz mevcut değilse, farklı dillerde eşli veya ayrı ayrı tasarım çözümleri sağlıyoruz.

   Ayrıca ;

   Uluslararası Kartvizit Tasarımı

   Uluslararası Kurumsal Kimlik Tasarımı

   Zarf & Antetli Kağıt & Dosya vb. Tasarımları

   Logo Tasarımı

   Fatura Tasarımı

   Çözümlerini 30 farklı dilde sağlayabiliyoruz.

   2 – YAZILIM VE DONANIM GİDERLERİ DESTEĞİ

   Yazılım giderleri kapsamında yazılımın lisans bedeli, proje süresi ile sınırlı olmak üzere zaman sınırlı lisans kullanım bedeli ve bulut tabanlı yazılım lisans kullanım bedeli, yazılıma ait eğitim ve danışmanlık giderleri için en fazla 50.000.- TL destek verilir. Donanım giderleri kapsamında sunucu (server), masaüstü bilgisayar, diz üstü bilgisayar ve ihtiyaç duyulan diğer donanım giderleri için en fazla 50.000.- TL destek verilir.

   3 – PERSONEL GİDERİ DESTEĞİ

   Personel giderleri için yeni istihdam olması şartı ile geri ödemesiz destek verilir. Bu destek, projenin başlangıç tarihi itibarıyla işletmede son 4 ay içinde istihdam edilmemiş veya proje başlangıç tarihi itibarıyla son 30 gün içinde istihdam edilmiş ve tam zamanlı çalışacak personel için verilir.

   4 – YURT DIŞI FUAR VE SEYAHAT GİDERLERİ DESTEĞİ

   Yurt dışı fuar katılımı giderleri ile tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik yurt dışı seyahat giderlerine destek verilir. İşletme temsilcilerinin proje kapsamında tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik gerçekleştirecekleri yurt dışı iş seyahatine ilişkin en fazla 2 işletme temsilcisinin konaklama ve ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım giderlerini kapsar.

   5 – TEST,ANALİZ VE BELGELENDİRME GİDERLERİ DESTEĞİ

   Proje kapsamında test, analiz hizmeti ve belge alımına yönelik giderler için destek verilir. Test, analiz giderleri desteği; işletmelerin, yurt içi ve yurt dışı laboratuvarlarda akredite olunan test, analiz konularında alacakları hizmet giderlerini kapsar. Belgelendirme giderleri desteği kapsamında işletmelerin başvuru, dosya inceleme, danışmanlık, eğitim, tetkik, denetim ve belge alımı giderlerine 20.000.- TL’ye kadar destek verilir. Desteğin üst limiti 100.000.- TL’dir.

   6 – HİZMET ALIMI GİDERLERİ DESTEĞİ

   Hizmet alımı giderleri desteği kapsamında eğitim, danışmanlık, tasarım, yurt dışı marka tescil, nakliye ve diğer hizmet alımı giderlerine destek verilir. Eğitim ve danışmanlık giderleri; işletmelerin proje kapsamında ihracata yönelik alacakları eğitim ve danışmanlık (pazar araştırma danışmanlığı dâhil) giderlerini kapsar. Eğitim, danışmanlık, tasarım, yurt dışı marka tescil, nakliye ve diğer hizmet alımı giderlerinin her biri için 20.000.-TL’ye kadar destek verilir. Desteğin toplam üst limiti 100.000.- TL’dir

   Ekibimiz hem KOSGEB hem de Ticaret Bakanlığı destekleri alanında teşvik kapsamında hizmetler vermekte olup, alanında uzman ve deneyimli teşvik danışmanları ile çalışmaktadır. Proje planlarınız ve gerekli evraklar partner danışmanlarımız tarafından hazırlanmakta ve tüm e-ihracat pazarlama süreçleri profesyonel ekibimiz tarafından sürdürülmektedir.

   soru & cevap

   Desteğin kısa vadede en önemli avantajı nedir ?

   Bu destek sayesinde firmalar kısa sürede e-ihracat entegrasyonlarını tamamlayarak aktif ihracat süreçlerine başlayabilmektedir. En düşük maliyetli pazarlama çalışmalarına sahip dijital pazarlama yöntemleri ile hem kendi e-ihracat altyapınız hem de global marketplace siteleri aracılığıyla ürün ve hizmetlerinizi ihraç etmeye hemen başlayabilirsiniz. İhracat operasyonlarınızda beklediğiniz büyümeyi yakalayamasanız bile yaptığınız yatırımının %100’ünü geri alma şansına sahip olacaksınız.

   Toplam destek tutarı nedir ?

   KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı : Üst limit 300.000 TL

   Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri Programı : 

   • Pazara giriş rapor desteği : Üst limit 1.500.000 TL
   • Dijital pazaryeri tanıtım desteği : Üst limit 25.000.000 TL
   • E-ihracat tanıtım desteği : Üst limit 30.000.000 TL
   • Sipariş karşılama ve depo kiralama desteği : Üst limit 25.000.000 TL
   • Yurt dışı pazaryeri entegrasyon desteği : Üst limit 200.000 TL
   • Çevrimiçi mağazalardan alınan e-ticaret hizmet desteği : Üst limit 3.000.000 TL
   • Pazaryeri komisyon gideri desteği : Üst limit 3.000.000 TL

   Bu kapsamdaki desteklerden şirketler kademelerine göre yıllık en fazla 15.000.000 TL’ye, E-ihracat konsorsiyumları, perakende e-ticaret siteleri ve pazaryerleri yıllık en fazla 45.000.000 TL’ye, B2B platformları en fazla 4.000.000 TL’ye kadar tutarlardan yararlanabilirler.

   KDV Ödemeleri Desteğe Dahil mi?

   Hayır, KDV Ödemeleri destek kapsamına girmemektedir.

   Açık Kaynak Kodlu Yazılım Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

   Kurulca görevlendirilen bilirkişiler tarafından kullandığınız açık kaynak yazılımın size maliyet avantajı sağladığı tespit edilirse, aldığınız %75’lik desteğe ek olarak %15 destek kazanırsınız.

   Bu destekten kaç defa yararlanabiliriz?

   Yönetmeliğe göre her firma 1 defa bu destekten yararlanabilmektedir.

   Programın başvuru ön şartları nelerdir ?

   MADDE 5 – (1) Programdan yararlanılabilmesi için işletmenin; Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde olması ve KBS’de kayıtlı ve aktif durumda olması gerekir. KBS’ye kayıt, KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Sürecine İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde gerçekleştirilir.

   (2) İşletmenin KOBİ Bilgi Beyannamesinin güncel olması gerekir.

   (3) Programdan yararlanmak isteyen işletmelerin, başvuru tarihi itibariyle son mali yılda bilanço esasına göre defter tutmuş olması ve son mali yıl verilerinin onaylı olması gerekir.

   (4) İşletme bu programdan 1 kez yararlanabilir.

   SGK veya vergi borcumuz var. Destekten yararlanabilir miyiz?

   İşletmenin ilgili mevzuatta belirtilen limitlerin üzerinde vergi ve/veya SGK borcu olması durumunda işletmenin proje ara faaliyet raporunda yer alan talebi doğrultusunda; öncelikle borç tutarı destek tutarından mahsup edilerek ilgili kurum/kuruluşun banka hesabına, varsa kalan tutar, işletmenin banka hesabına destek ödemesi olarak aktarılır.

   Tüm giderleri tek bir destek kaleminden yapmamız mümkün mü ?

   Giderlerinizi en az 3 farklı gider kaleminde yapmalı ve uygulanacak üst limit tutarlarına dikkat etmelisiniz. İlgili limit tutarları KDV hariçtir.

   Destek süresi ne kadar ?

   Destek süresi en az 6, en çok 24 ay. Kesin süre projenizin niteliğine göre kurul tarafından belirlenmektedir.

   Geri ödeme süreci nasıl işliyor ?

   Geri ödemeler, proje bitiminden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte yapılır.

   E-ihracat başarı hikayelerimiz

   E-ihracat için Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen Uluslararası SEO konsepti, günümüzün dijital pazarlama çalışmalarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

   Türkiye’nin araç kiralama konusunda lider firmalarından biri olan Yolcu360 için İngilizce dilinde SEO uyumlu içerik pazarlaması çözümleri konusunda uzun vadeli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar kapsamında;

   • 1000’i aşkın İngilizce anahtar kelimede içerik üretimi,
   • Global anlamda sektörün lider kelimesi olan “rent a car” için ilk sayfaya konumlandırma,
   • 101 farklı hedef lokasyon için özel olarak seçilen anahtar kelimelerde content marketing desteği

   konularında çalışmalar sergiledik. Firmaya 1 yılı aşkın bir süredir aktif olarak content marketing ve farklı dillerde tercüme konusunda destek sağlamaya devam etmekteyiz.

   Türkiye de yabancılar için profesyonel danışmanlık sağlayan Ata Kurumsal A.Ş. ile uzun yıllardan beri 5 farklı dilde SEO, İçerik Pazarlaması, Google AdWords, Sosyal Medya Pazarlaması gibi geniş kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Sektörel anlamda tüm dillerde toplam 300’ü aşkın ticari kelimede ilk sayfa başarısı ve sayısız dönüşüm sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışılan anahtar kelimelerde %81 ilk sayfa ve Google AdWords üzerinde %94 sektör başarısı sağlamış durumdayız.

   Türkiye’nin önde gelen beton santrali ihracatçılarından Promax Beton Santralleri ile 7 farklı dilde 40’ın üzerinde anahtar kelime üzerinde çalışmaktayız. Özellikle global pazarda hedef ürünlerde farklı dillerde ilk sayfa konumlandırma ve beraberinde uyguladığımız özel E-İhracat uyumlu SEO teknikleriyle 6 aylık süreçte :

   • Anahtar kelimelerin %83’lük kısmında ilk sayfa başarısı,
   • Yerel SEO konseptinde 10’un üzerinde ülkede lokal sıralama başarısı,
   • Organik trafikte 6 aylık süreçte %250’lik artış.

   Sahne sistemleri konusunda Türkiye’nin önde gelen ihracatçılarından olan Gala Sahne Sistemleri için 4 farklı dilde SEO ve dijital itibar yönetimi çalışmaları yapmaktayız. Çalışmalar neticesinde;

   • 100’ü aşkın sektörel kelimede ilk sayfa başarısı,
   • Organik trafikte %30’u aşkın büyüme,
   • E-İhracat hacminde %45 büyüme sağlayarak firmanın emin adımlarla dünya pazarında üst sıralara tırmanmasına katkıda bulunuyoruz.

   Grafiklerle başarılarımız

   1-promaxstar beton santralleri

   1-Promaxstar Beton Santralleri

    

   Şubat ayında 10 dilde altyapısını tamamladığımız Promax ile, Mart ayında sıfırdan başladığımız E-İhracat destekli Uluslararası SEO çalışmaları ile 5 aylık süreçte organik trafikte Mart ayına göre %350’lik bir artış yakalamış durumdayız.

   2-gala sahne sistemleri

   2-Gala Sahne Sistemleri

    

   Sıfırdan  E-İhracat altyapısını düzenlediğimiz ve tüm global SEO kanallarına entegre ettiğimiz Gala Sahne ile geride bıraktığımız 5 aylık süreçte %30’un üzerinde organik trafik artışı sağlarken, dünyanın farklı coğrafyalarından onlarca dönüşüme katkıda bulunduk.

   3-ata kurumsal danışmanlık a.ş.

   3-Ata Kurumsal Danışmanlık A.Ş.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   5 farklı dilde 3 yılı aşkın süredir çalıştığımız Ata Kurumsal Danışmanlık A.Ş. için sadece 2019 yılının ilk 5 aylık sürecinde organik trafikte %20’lik bir artış elde edildi.

   başlıklar