fbpx

Birleşik Arap Emirliklerine İhracat Nasıl yapılır

Birleşik Arap Emirliklerine İhracat Nasıl yapılır

Birleşik Arap Emirliklerine İhracat Nasıl yapılır ? B.A.E ile ağımız önemli ve hassas bir denge üzerine kurulmuştur. Dünya petrol hazinelerinin merkezi olan B.A.E, ayrıca re-export ülkeleri arasından 3. Sıradadır. B.A.E içinde kurulu firmalar yabancı ortaklı olabilmektedir. Hatta yabancılar genelde firmanın aktif yöneticilik görevini üstlenmektedir. İthalat yapacak firmanın ülke içinde yerleşik ve ticari lisansı ve Ticaret Odası üyelik sertifikasına sahip olması ve çalıştığı bir banka olması gerekmektedir. Serbest bölgede kurulu bir firmanın dış piyasasında satın aldığı bir ürünü emirlik içine satmak istemesi halinde yine emirlik içinde yerleşik bir acente tayin etmesi gerekir. Serbest bölgeler üçüncü ülke olarak değerlendirilmektedir. Bu çerçevede ülke içinde ithalat genel olarak %5 oranında gümrük vergisine tabidir.

 

Birleşik Arap Emirliklerine İhracat Nasıl yapılır da ürünler gümrük vergisi ürününün bedeli üzerinden tahsil edilmektedir. İthalatta aranan esas Belgeler;

  • Ticari Fatura
  • Menşe Şahadetnamesi
  • Sağlık Belgesi
  • Konşimento
  • Çeki Listesidir

Gıda ürünleri ithalatında ürünün standart ambalaj ve Ambalaj üzerinde üretim tarihi ve son kullanım tarihini belirtilmiş olmasına bilhassa dikkat edilmektedir.

 

E-İhracat için Uygun muyum ? Ücretsiz sorgulayın

  • Aşama #1
  • Aşama #2
  • Aşama #3

Ücretsiz e-ihracat uygunluk sorgulama formu

Firma Adınız

Web Siteniz

Telefon Numaranız

Aşama #2

Hedef Pazar

Satış Metodu

Aşama #3

Ödeme Kanalları

Entegrasyon

Eklemek istedikleriniz

Birleşik Arap Emirliklerine İhracat yapmak

 

Ülke ile yapılan ticari ilişkiler de bilinmesi gereken kurallar şöyledir, öncelikle tarafların bir araya gelmesi ve ilgili tesislerin ziyaret edilmesi gerekir. Taraflar arasında bir satış sözleşmesinin imzalanması şarttır. Sözleşmede ürünün spesifikasyonu ve teslimatta kalite kontrolü yapması gerekir. Birleşik Arap Emirliklerine İhracat Nasıl yapılır da uluslararası denetim firması teslim ve ödeme şekli yetkili mahkemelere belirtilmesi, sevkiyat öncesi proforma fatura düzenlemesi ve standart fiyat açısından son bir kez daha ithalatçı firma teyidinin alınması gerekir. Ödemeler Bankacılık sisteminin kullanılması ve sektörde önde gelen güvenilir bankaların tercih edilmesi de şarttır. Ayrıca bir avukatlık firması Hukuk Bürosu ile temasa geçilmesi ve mümkünse tek temsilcisi olan dağıtıcı atanması şarttır. Bu hususlar dikkat edilmesi gereken en önemli konulardandır.

Çok fazla ticari prosedür gerektiren bu ülke ile ticaret yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Ayrıca bu ticaret ağını ülkemizde en iyi yapan organlardan biride e-ihracattır. Geliştirdiği dış ticaret yöntemleriyle dünya geneline yayılan ticaret ağı vardır.

Bknz : E-ihracat0850 840 5057 hemen ara!