Avusturya’ya ihracat Nasıl Yapılır?

Avusturya’ya ihracat nasıl yapılır; Avusturya ülkemizde yüksek potansiyele sahip bir durumdadır. Avrupa Birliği’ne yeni üye olan Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri ve Balkan ülkeleri ile gerçekleştirmiş olduğu ticari ve ekonomik ilişkiler dikkate alındığında, belge için kilit bir rol oynayan Avusturya, Doğu Avrupa’ya geçiş de önemli bir üst ve dağıtım yeri olması nedeniyle Türk ihracatçılarını imkânlar sunmaktadır. Yüksek potansiyele sahip olan Avusturya’ya ihracatımızın arttırılması için Türkiye’nin ve Türk ürünlerinin doğru bir şekilde tanıtılması büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde Avusturya ile ticareti, hakkı ile yerine getiren e-ticarettir. Türklerin ticari bağları üzerinde önemli bir rolü olan Avusturya Ticari ilişkilerde bazı firmaların uzun yıllara dayanan gelenekselleşmiş beraberlikleri mevcuttur.

E-İhracat için Uygun muyum ? Ücretsiz sorgulayın

[multi-step-form id=”1″]

 

Geçmişten Günümüze Avusturya ile İhracat ve İthalat İlişkilerimiz

Avusturya’ya ihracat nasıl yapılır konusunda başlarda çok güçlü değildi çünkü 2 Dünya Savaşı sırasında Avrupa’nın en fakir ülkelerinden olan Avusturya, son 20 yılda dünyanın en zengin ülkesi olmaya başlamıştır. Yaklaşık 84000 kilometrelik yüz ölçümü ve kalabalık nüfusu ile ülkenin kişi başına düşen milli geliri 39,3 180 Euro tutarındadır. GSYİH ( gayri safi yurtiçi hasıla )ile hem Avrupa Birliği içinde hem de dünya genelinde en üst basamaklarda bulunmaktadır.

 

Eskiden, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun güç merkezi olan Avusturya, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra aldığı yenilgiler ile küçük bir cumhuriyete dönüşmüştür. Daha sonra kendini ticari anlamda geliştiren ülke, şu an en zengin ülkeler arasına girmiştir 2016’da yaklaşık olarak % 1,2 olarak büyüyen Avusturya, ticaret kollarında da kendini geliştirmiştir.

Avusturya’ya ihracat nasıl yapılır bağları Türkiye ile oldukça önemlidir. Avusturya, ülkesinin ticari kapılarını yabancı yatırımcılara açmaktadır. Avusturya, Avrupa Birliği’ne Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri ve Balkan ülkeleri ile gerçekleştirmiş olduğu ticari ve ekonomik ilişkileri dikkate alındığında bölge için kilit bir rol oynamaktadır. Bu kısa soluklu ticari beraberliğiniz sürekli olabilmesini temin ederek Türk ürünlerinin tanıtıcı faaliyetler ve fuarların düzenlenmesi büyük önem taşır.  Tanıtıcı faaliyetlerin fuarları düzenlenmesinde e-ticaretin önemli bir payı vardır. Tüm dünyaya yayılan ticaret ağlarıyla e-ihracat, ülkemizin, önemli ithalat ve ihracat bağıdır.

bknz: e-ihracat

başlıklar