hizmet ihracatı

Tanım olarak, hizmet ihracatı, bir ülkedeki bir değerin, bir ülkeden insanlara veya şirketlere yerinde veya dışarıda sağladığı döviz girdisi sağlayan herhangi bir hizmettir. Ülkemizin son dönemde hizmet sektöründe yaşadığı gelişmeler ile birlikte hizmet ihracatına yönelen işletme sayısı da oldukça artmıştır. Neredeyse hizmet sektörlerinin tamamında Türkiye, ihracat yapar hale gelmiştir. Dünyanın dört bir yanına yapılan hizmet ihracatı ile ülkemiz milyonlarca dolar döviz girdisi kazanmaktadır ve hizmet ihracatının toplam ihracat içindeki payı günden güne hızlı bir biçimde artmaktadır. Ülkemizde hizmet ihracatı genellikle e-ihracat sistemleri üzerinden yürütülmektedir. LookPRO olarak dünyanın 28 farklı dilinde hizmet ihracatı altyapılarınızı kuruyor, tüm pazarlama ve SEO çalışmalarını tek elden yürütüyoruz.

Hizmet Sektörü nedir ?

• Hizmet sektörü sektörel olarak insan ilişkilerine dayalı bir koldur.

• Hizmet sektörü kendi içinde üretime dayalı kolları olsa da insana hizmet esastır.

• Bedensel güçten ziyade, beyin gücüne, faydaya dayalıdır.

• Türkiye’de en fazla istihdam sağlayan sektör hizmet sektörüdür.

Hizmet Sektörü Faaliyet Alanları Hangileridir ?

• Yazılım, Teknoloji ve Haberleşme
• Danışmanlık ve Eğitim
• Kurumsal Yapı
• Kamu Düzeni – Afet ve Risk Yönetimi
• İktisadi Faaliyetler
• Mali Yönetim
• Emlak Yönetimi
• Planlama, imar ve alt yapı
• Çevre Koruma,
• Sağlık – Sosyal Yardım ve Toplum Refahı
• Kültür Turizm ve Tanıtım
• Ulaştırma ve lojistik
• Eğlence, Kültür, Sanat ve Spor

Gibi başlıklarda toplayabiliriz.

İhracat dediğimiz de insanların aklına gelen, zihninde canlanan bir ürün olsa da; dünyada en hızlı büyüyen ve ürün ihracatına göre çok daha kolay ve kârlı olan ihracat modeli Hizmet ihracatı dır.
Hizmet ihracatı konusu ülkemiz ve işletmeler için her zaman önem arz ediyordu, fakat günümüzde ki küresel rekabet ve döviz dalgalanmaları ile daha avantajlı ve daha değerli bir yer almış durumda.

Hizmet İhracatı Kolay mı ?

Geleneksel olarak imal edilen, üretilen birçok ürün ihraç edilirken, birçok problemi yanında getirmektedir. Bu sorunlar sektörel olarak değişiklik gösterse de en çok yakınılan sorunlar;

-Üretim maliyetleri,
-Lojistik,
-Gümrük ve Geri iade

gibi sorunlarıdır.

Hizmet ihracatında ise bu tarz sorunlar ürün ihracatına kıyasla daha az rastlanmaktadır ve bu masraflar olsa da ürün ihracatına göre daha az maliyetlidir.

LookPRO sizin için ne yapabilir ?

LookPRO şirketlerin küresel ticaret endüstrisindeki rolleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmakta, E-ihracat konseptinin ve dijital pazarlamanın doğrularını uygulayarak firmalara uluslararası marka bilinirliliği, kurumsal imaj ve katma değer katmaktadır.

LookPRO’nun Hizmet İhracatı Başarı Hikayeleri ve Başlıca Referansları

Türkiye’nin en büyük online araç kiralama aracılık sitesidir ve bu hizmetini dünyaya ihraç etme konusunda LookPRO Bilişimi, tercih etmiştir. Gerekli yazılımsal destek, sektörel jargona uygun dil desteği, içerik yönetimi, SEO ve dijital pazarlama konusunda destek verdiğimiz Yolcu360, dünya markası olma yolunda ilk adımlarını LookPRO Bilişim ile atmıştır.

 

Türkiye’nin lider danışmanlık firması Ata Kurumsal Danışmanlık A.Ş. ile uzun yıllardır tüm uluslararası ana ve alt projeler için dijital danışmanlık hizmetleri sağlamaktayız. Beş farklı dilde hizmet ihracatı konsepti kapsamında dijital pazarlama, SEO, Google Ads, Sosyal medya ve Content marketing gibi çeşitli konularda danışmanlık faaliyetlerini sürdürüyoruz.

 

 

Türkiye’nin lider jeneratör firması olan Güçbir Jeneratör, 90 ülkeye ihracat yapmaktadır. 5 farklı dilde hizmet verdiğimiz firma 90 ülkeye ihracat gerçekleştirebilen sayılı firmalardandır. Firmanın ihracat hedefleri doğrultusunda mevcut pazarlarda ki ihracat hedeflerini artırmak, pazar paylarını büyütmek ve yeni pazarlar eklemek adına LookPRO’yu tercih etmişlerdir.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  neden LookPRO?

  Doğruları Garanti Ediyoruz

  Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

  Paketleri Unutun

  Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

  Global Düşünüyoruz

  Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

  bizi arayın

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar