Arap Pazarına Entegrasyon

Öncelikle Arap pazarına dijital ortamda entegrasyon için hedeflenen ülkelerin belirlenmesi gerekmektedir. Arapça konuşulan coğrafyaları Arap pazarı olarak nitelendirdiğimizde temel coğrafyaların Arap Yarımadası, Mezopotamya ve Kuzey Afrika olduğunu söylemek mümkün. Özellikle ticaret alanında öne çıkan ülkelerin Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Irak, Lübnan, Kuveyt, Mısır ve Cezayir olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber son dönemde kısmi olarak Arapça konuşulan bölgelere sahip olan Etiyopya ve İran’da oldukça gelişen ekonomilere sahiptir.

Dijital ortamda Arap pazarına entegrasyon ile hedeflediğiniz kitlelere ulaşmak oldukça önemlidir. Bu anlamda LookPRO olarak Türkiye’de ilk ve tek olduğumuz 25 dilde e-ihracat danışmanlığı çözümlerimiz ile sizi dünyayla rekabet edebilir hale getiriyoruz. Web sitelerinizi ve sosyal medya hesaplarınızı ilgili pazarlara entegre ederek hem müşterilerinizle aynı dili konuşmanızı sağlıyor, hem de yeni potansiyel müşterileri hedeflemenize yardımcı oluyoruz.

Özellikle dijital ortam ile yeni tanışan ve ihracat potansiyelinin farkında olan işletmeler için önerdiğimiz bu hizmet ile farklı dillerde yayın yaparak Arap pazarında bulunan potansiyel kitlenizle iletişime geçebiliyorsunuz. Örneğin; Katar pazarına yönelik ihracat hedefleriniz var. Bu alanda hizmet verdiğiniz sektörleri ve satışını yaptığınız ürünleri bize bildirdiğinizde sizin için detaylı bir pazar araştırması yaparak ulaşabileceğimiz kitlenin boyutu hakkında bir rapor hazırlıyoruz. Buradan hareketle insanların hangi kelimelerle arama motorlarında web sitelerinizi aradığını gözlemleyebiliyor, ona göre oluşturacağımız web sayfaları ve içerikler ile yine benzer şekilde eş zamanlı olarak ilerleyeceğimiz Adwords çalışmaları ile doğrudan ürün ve hizmetlerinize ilgi gösterebilecek potansiyel kitleleri hedefleyebiliyoruz. Yine kısa bir örnekle fırça üretimi yapan ve e-ihracat pazarına giren bir firma için hedef kelimeler şu şekilde olacaktır. “Fırça fiyatları”, “Fırça üretimi yapan firmalar”, “Fırça ithalatı” vb. kelimeler ile çeşitli fırça çeşitlerine ait arama sorguları oldukça önemlidir. Bu kelimelerin ana ve alt kelime versiyonlarında Arapça kelimeler hedeflenerek çalışmalar ile Arap pazarına entegrasyon süreçleri başlatılmış olur.

teklif alın

Saniyeler içinde bize aklınıza takılanları sorabilir, işletmeniz için hızlı bir teklif alabilirsiniz. Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşacaktır.

  neden LookPRO?

  Doğruları Garanti Ediyoruz

  Yükselmeyi değil, doğru çalışmaları yapmayı garanti ediyoruz.

  Paketleri Unutun

  Hazır ve işlevsiz SEO paketleriyle değil, tamamen işletmenize özel sektörel ve lokasyonel çözümler üretiyoruz.

  Global Düşünüyoruz

  Dünyanın 25 dilinde SEO hizmeti veren tek firmayız.

  bizi arayın

  Bizim için ne dediler?

  Veteriner kliniğimiz için bir kaç yerel gazeteden backlink satın aldık. Direk SEO sıralamalarımızın yükseldiği gördük, inanamadık. Ofislerini ziyaret ettik konuştuk ve acilen kendileriyle sözleşme imzalayarak tüm dijital işlerimizde birlikte çalışmaya başladık. Sorunsuz ve güvenilir bir firma arayanlara duyurulur.

  İbrahim ÇİFTÇİ
  Genel Müdür & Veteriner Hekim, Boncuk Animal

  Yıllardır tanıtım yazısı satın almaktayız. Bir kere olsun sorun yaşamadık. Herkese tavsiye ederim.

  Uğur YILMAZ
  Finans Müdürü, ATA Kurumsal A.Ş.

  Özellikle ulusal gazetelerde projelerimizi duyurmak istiyorduk. Bizim için çok hızlı bir şekilde röportaj hazırlayan ve projelerimizi tanıtma şansı yaratan LookPRO’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

  Kadir GENCER
  Genel Müdür, Plusmix Beton Santralleri

  başlıklar